Saturday, September 05, 2009

KITUKO


Two couples were playing cards. Jeff accidentally
dropped some cards on the floor. When he bent down under the
table to pick them up, he noticed that Dave's wife,
Sandy, was not wearing any underwear! Shocked by this, Jeff
hit his head on the table and emerged red-faced.

Later when Jeffwent to the kitchen to get some refreshments, Sandy followed him and asked,
"Did you see anything under the table that you liked?" Jeff admitted, "Well, yes I did."
She said "you can have it, but it will cost you $100." After a minute or two, Jeff indicates that he is interested.

She told him that since Dave works Friday afternoons and Jeff doesn't, that Jeff should come to their house
around 2:00 PM on Friday.

Friday came and Jeff went to her house at 2:00 PM. After paying her the
$100, they went to the bedroom, had sex for a few hours and
then Jeff left.


Dave came home about 6:00 PM and asked his wife, "Did Jeff comes by
this afternoon?" Totally shocked, Sandy replied,
"Yes, he did stop by for a few minutes." Next Dave
asked, "Did Jeff give you $100?" Sandy thought,
'Oh hell, he knows!' Reluctantly she said,
"Yes, he did give me $100.."

"Good" Dave says. "Jeff came by the office this morning and
borrowed the $100 from me and said that he'd stop by our
house on his way home and pay me back.
My friend It's so good to have a friend you can
trust.

8 comments:

kibunango said...

Good one...:D

Anonymous said...

habari
nahitaji kuwasiliana na wewe kwa njia ya simu unaweza kuandika namba yako ya simu humu
au naomba email yako uwasiliane

kibunango said...

Kama ni mimi, basi unaweza kunipata kwa kutumia email hii; kibunango@gmail.com

Mzee wa Sumo said...

jamani anataka ya mzee wa Sumo 0713 477 300 ama bukuku@thecitizen.co.tz

kibunango said...

Ok....

Muluzi said...

KAMA HUWEZI KU-UPDATE BLOG YAKO BORA UIFUNGE

Anonymous said...

inaboa kila nikifungua nakuta mambo yale yale hamna jipya?we utakua umeshindwa ku update blog yako soo kuanzia leo sitokuwa nafungua this blog maana hakuna jipya zaidi ya kupoteza muda kuingia kwako huku wkt kunablog nyiongi tu zinakushinda na wakati wewe ni mkongwe kwenye mambo ya habari!!

unatia aibu mkuu

Anonymous said...

wewe mpoki vipi umefulia katika mbona hatuoni mabadiliko vitu ni vilevile ulizadhani kazi rahisi nini ofisi yako inakusuburi na blog pia inakusubiri bora hutuambie kazi imekushinda ili tuache kufungua blog yako